BIOGRAFIE

11. července 2013 v 10:35 | Sam

Rihanna vlastním jménem Robyn Rihanna Fenty se narodila 20. února 1988 v Saint Michael, Barbados. Je zpěvačka, která je ve své tvorbě ovlivněna styly R&B, reggae, dancehall a dance. Nahrává u hudební společnosti Def Jam Recordings. Je držitelkou pěti cen Grammy. Celkem nahrála jedenáct "number-one" hitů (v americké hitparádě Billboard Hot 100), ve svých 23 letech tak byla nejmladší umělkyní, která toho dosáhla. Do roku 2012 celosvětově prodala na 25 milionů kusů alb, a také 60 milionů digitálních kopií singlů, což z ní činí nejúspěšnější umělkyni v digitálním prodeji.


Narodila se ve městě Saint Michael na Barbadosu Ronaldovi a Monice Fenty. Její matka Monica pochází z Guyany a její otec je barbadoského a irského původu. Má 4 mladší bratry, Chodila na základní školu "Charles F. Broome Memorial School" a poté na "Combermere School", kde se dvěma spolužačkami založila hudební trio. V roce 2006 vyhrála "Miss Combermere Beauty Pageant" a vystoupila na "Colours of Combermere School Show" s písní Hero Mariah Carey". Když jí bylo 15, nastal pro ni zásadní zlom v kariéře. Jeden z jejich přátel ji totiž představil producentovi Evanu Rogersovi, který byl na Barbadosu na dovolené s manželkou.


Rihanna vydala za svojí kariéru zatím sedm velmi úspěšných alb a mnoho úspěšných písniček. První album Music of the Sun vyšlo v roce 2005, druhé album A Girl Like Me vyšlo v roce 2006, třetí album Good Girl Gone Bad vyšlo v roce 2007, čtvrté album Rated R vyšlo v roce 2009, páté album Loud vyšlo v roce 2010, šesté album Talk That Talk vyšlo v roce 2011 a sedmé a zatím zároveň poslední album Unapologetic vyšlo 19. listopadu 2012 a právě ho propaguje svým světovým turné Diamonds World Tour.

> hlavní zdroj: wikipedia.org
 


Komentáře

1 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | Web | 11. července 2013 v 10:53 | Reagovat

Wow, to je super.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama